Wpływ ogumienia na funkcjonowanie wózków magazynowych
Wpływ ogumienia na funkcjonowanie wózków magazynowych

Zastosowanie wózków magazynowych

Wózki magazynowe są powszechnie stosowane w magazynach, halach produkcyjnych oraz w przemyśle. Pełnią bardzo ważną funkcję w procesach logistycznych, ponieważ ich stosowanie znacząco podnosi efektywność pracy całego zespołu. Służą one do transportowania towarów i materiałów z jednej części hali do drugiej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków, które dopasowane są do szczegółowych wymagań klientów. Różnią się nie tylko wyglądem, maksymalnym obciążeniem, ale również  zastosowanym ogumieniem. 

Ogumienie, a funkcjonowanie wózka

To właśnie ten ostatni element w ogromnym stopniu decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu wózku, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego ogumienia do wózka magazynowego. Zły wybór może sprawić, że maszyna, którą używamy do prac magazynowych nie wypełni należycie swojego obowiązku. Zastosowanie zbyt miękkiego ogumienia może spowodować brak możliwości poruszania się wózkiem przy transporcie ciężkich materiałów. Wybór twardego ogumienia dla wózka, który wykonuje swoją pracę w hali o śliskiej nawierzchni to zagrożenie wystąpienia trudności z prowadzeniem pojazdu.

Wybór ogumienia ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania wózków, czy też maszyn transportowych. Warto więc w tej kwestii poradzić się specjalistów, którzy doradzą, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl