Rodzaje kół do wózków transportowych
Rodzaje kół do wózków transportowych

Koła do wózków transportowych - od czego zależy wybór?

Wózki transportowe stosowane są w wielu miejscach, a także używane do transportu wielu produktów i materiałów. Przy ich wyborze pod uwagę należy więc brać szereg czynników, które mogą decydować o sukcesie bądź porażce. Od czego zależy wybór kół do wózka transportowego? Odpowiedzi pomagają nam znaleźć specjaliści z firmy Karum.

Kluczowym czynnikiem, który należy brać pod uwagę, jest rodzaj nawierzchni - odnosi się to do dwóch aspektów. Niewłaściwy dobór opony do podłoża może spowodować, że koła szybko będą ulegały niszczeniu, ale warto na to spojrzeć także z drugiej strony - zły dobór opon może powodować niszczenie parkietu.

Przy zakupie kółek pod uwagę należy brać również maksymalne obciążenie przedstawione przez producenta, rodzaj wykonywanej pracy, a także manewrowość kółek. Ten ostatni aspekt jest kluczowy w przypadku hal i magazynów o małej powierzchni. 

Rodzaje kółek do wózków

Przed zakupem warto jest skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać właściwy rodzaj do wymagań klienta. Próba wykonania tego samodzielnie może być trudna, ponieważ dostępnych w sprzedaży jest wiele modeli. Te najczęściej spotykane to:

  • koła wypełnione pianką,
  • koła metalowe,
  • koła pneumatyczne,
  • koła z łożyskiem kulkowym,
  • koła z łożyskiem wałeczkowym.

Każdy z rodzajów posiada inne cechy użytkowe, dlatego przeznaczony jest do innego rodzaju nawierzchni i charakteru pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl