Jak dobrać ogumienie do wózka transportowego?
Jak dobrać ogumienie do wózka transportowego?

Czynniki, które należy uwzględnić przy wyborze opon do wózka transportowego

Wózki transportowe najczęściej wykorzystywane są w halach produkcyjnych i magazynach, gdzie ułatwiają pracownikom przewożenie produktów z jednego miejsca na drugie. Wykonywanie tej czynności ręcznie byłoby, nie tylko pracochłonne, ale w wielu przypadkach po prostu niemożliwe. Żeby wózek prawidłowo funkcjonował, należy uwzględnić kilka czynników przy wyborze opon.

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim typ podłoża, po którym będzie poruszał się wózek. W przypadku wielu hal konieczne będzie zastosowanie ogumienia antypoślizgowego, tak by prowadzony wózek łatwiej było kontrolować. Innym razem wózek musi być przystosowany do pokonywania przeszkód i nierówności, dlatego ogumienie wózka transportowego musi być wytrzymałe.

Ważnym czynnikiem jest również rodzaj transportowanego produktu, czy też materiału. Opony pełnią bardzo ważną funkcję w procesie rozkładu obciążenia, dlatego ich rodzaj powinien być odpowiednio dobrany do ciężaru przewożonego towaru.

Jak wybrać ogumienie? 

Nie warto decydować się zawsze na najtańsze rozwiązanie - takie ogumienie może być mniej wytrzymałe na uszkodzenia, a finalnie szybciej ulec zniszczeniu. Podczas zakupu, ostateczny wybór warto skonsultować z doradcą, który posiada szeroką wiedzę o ogumienie do wózka transportowego. Pomoże to ostatecznie podjąć decyzję o zakupie danego produktu bądź rezygnacji z niego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl