3 cechy dobrych kół transportowych
3 cechy dobrych kół transportowych

Koła transportowe montowane są m.in. do wózków (w tym do magazynowych, sklepowych, restauracyjnych i gastronomicznych), a także do mebli, regałów oraz taczek. Czym cechują się tego typu produkty i jakie kryteria powinny spełniać?

Dostosowane do nawierzchni

Pierwszym kryterium przy wyborze kół transportowych jest to, aby materiał, z którego zostały wykonane same koła sprawdzał się na nawierzchni na której będą regularnie eksploatowane. Mogą być one produkowane m.in. z poliuretanu lub poliamidu, wówczas używane są przy wykańczaniu mebli i znakomicie sprawdzają się na panelach oraz płytkach. Częstym wyborem jest też ogumienie pneumatyczne cechujące się zdolnością do tłumienia drgań, dlatego jest montowane m.in. do wózków transportowych.

Dostosowane do warunków pracy

Dobre koła transportowe muszą być długowieczne, nie ulega bowiem wątpliwości, że w przypadku wielu przedmiotów będą narażone na trudne warunki pracy. Aby zagwarantować ich trwałość, w naszej firmie koła transportowe powstają m.in. z kwasoodpornej stali, która odporna jest przede wszystkim na korozję spowodowaną opadami deszczu. Dużą trwałość wykazuje też poliuretan będący produktem podobnym do gumy, dzięki czemu dobrze tłumi drgania, nie jest ponadto podatny na działanie rozpuszczalników i kwasów, a także nie brudzi się.

Dostosowane do konkretnego produktu

Solidne koła transportowe - choć produkowane z najwytrzymalszych surowców - powinno dobierać się pod kątem obciążeń, którym będą musiały sprostać podczas eksploatacji. Parametr ten określany jest najczęściej mianem nośności i wskazuje on górną granicę, przy której koła transportowe przy długotrwałym użytkowaniu ze zbyt wysokim obciążeniem mogą ulec zepsuciu. Producent decydujący się na zakup kół transportowych musi więc precyzyjnie określić, w jakich warunkach będzie wykorzystywany jego artykuł tak, aby dopasowane koła transportowe gwarantowały niezawodność całości.

Dobre koła transportowe to przedmioty dobierane do warunków pracy, którym mają podołać. Jeśli poszukują Państwo tego typu produktów oraz akcesoriów do kół, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl